+48 32 2000 808
export@element.com.pl
MULTI-SUPPLIER OF SPARE PARTS

Nasza
Firma

Nasza Firma

Rodzinna firma Auto-Elements została założona w roku 1992. Wyspecjalizowała się w dostawach do serwisów blacharsko-lakierniczych fabrycznie nowych części zamiennych do napraw powypadkowych aut wielu marek. Pomysł na biznes był wzorowany na rozwiązaniach z rynku holenderskiego, gdzie warsztaty blacharsko-lakiernicze od lat były zaopatrywane w komplet części oryginalnych i zamiennikowych przez wielomarkowego dostawcę, a taki model zaopatrzenia okazał się wygodny i ekonomiczny. Wprowadzone 10 lat później przepisy GVO w Unii Europejskiej tylko potwierdziły słuszność tamtego wyboru.

Informatyczno-matematyczne wykształcenie właścicieli spowodowało, że rozwój założonej przez nich firmy był od poczatku opierany na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań bazodanowych, gromadzeniu i matematycznych analizach danych oraz na systemach IT, co do dziś stanowi stanowi wyróżnik Auto-Elements na rynku i jest elementem przewagi konkurencyjnej.

Digits World
Auto-Elements posiada najbardziej rozbudowaną wielomarkową bazę numerów katalogowych części oryginalnych OE w Polsce, obejmującą kilkanaście milionów rekordów do ponad 20 marek aut, która:

  • jest zintegrowana z systemem zamówień i dostaw części zamiennych,
  • powiązana z bazami programów kalkulacji napraw Audatex, Eurotax i DAT,
  • ma wbudowany system krosowania oryginalnych i zamiennikowych części nadwozia, o najwyższym na rynku współczynniku precyzji krosów.

Do dyspozycji warsztatów Auto-Elements oddaje bezpłatnie zaawansowane programy i narzędzia IT plus telefoniczno-mailowe call-center czynne 10 godzin dziennie, w którym pracują konsultanci z wieloletnim doświadczeniem w doborze części zamiennych.

Auto-Elements współpracuje z wszystkimi liczącymi się na rynku organizatorami i operatorami sieci napraw (SN) powypadkowych, a faktury za części oryginalne i zamienniki są uznawane przez wszystkich ubezpieczycieli.

​W latach 2002-2006 Auto-Elements prowadziła we współpracy z Polską Izbą Motoryzacji i Fundacją Multi-Expert ogólnopolskie szkolenia (ponad tysiąc uczestników z całego kraju) nt. europejskich przepisów GVO oraz nt. rozliczeń szkód powypadkowych w Polsce i w Europie. Po akcesji do UE Adrian R. Sklorz prowadził przez kilka lat stałą rubrykę "Akademia" w magazynie Nowoczesny Warsztat, ponadto przedstawiał autorskie analizy prawne i statystyczne na konferencjach i w publikatorach, m.in. w Miesięczniku Ubezpieczeniowym (wcześniej A.Sklorz był pracownikiem akademickim na uczelni technicznej oraz pełnił funkcję eksperta sejmowego i senackiego).

​W roku 2012 firma przeniosła się do własnego, nowoczesnego biurowca (pow. 500m2) i magazynu (kubatura rzędu 10.000m3). W widocznym niżej na zdjęciu obiekcie mieści się największy na Śląsku stock fabrycznie nowych części karoserii do większości popularnych modeli.

​Firma Auto-Elements pozostaje niezależna i oparta wyłącznie na polskim kapitale.


W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.