+48 32 2000 808
export@element.com.pl
MULTI-SUPPLIER OF SPARE PARTS

Programy IT
& Aplikacje

Programy IT & Aplikacje

Auto-Elements rozwija od lat własne rozwiązania IT wspomagające warsztaty w szybkim, kompleksowym wyborze części do wielu marek aut. Aktualnie udostępnia bezpłatnie dwa narzędzia IT umożliwiające wygodne dokonywanie wycen i zamawianie części zamiennych nadwozia, równocześnie dla wszystkich kategorii jakości [O-Q-P], mianowicie:

przy czym klienci Auto-Elements rejestrują się jeden raz w systemie i odtąd mogą korzystać z obu ww. narzędzi IT.

Narzędzie IT nr 1: ​aplikacja spektrum®

Aplikacja spektrum® jest wygodna w sytuacjach, gdy warsztat blacharsko-lakierniczy nie chce się zagłębiać w kwestie numeracyjne, tylko jak najprościej wskazać, które części są potrzebne do naprawy auta, aby w odpowiedzi od Auto-Elements otrzymać wycenę tych części we wszystkich dostępnych kategoriach jakości [O-Q-P]:

  • po otwarciu aplikacji spektrum® warsztat precyzuje markę i model auta poprzez •wpisanie VIN lub zeskanowanie dowodu rejestracyjnego lub przez •wybranie auta z rozwijanej listy lub przez •dołączenie do zapytania elektronicznego kosztorysu naprawy,
  • następnie wskazuje komplet potrzebnych części poprzez •wybór z listy lub wyklikanie na grafice lub przez •dołączenie zdjęć lub przez •dołączenie do zapytania elektronicznego kosztorysu naprawy Audatex, Eurotax lub DAT,
  • zwrotnie w aplikacji spektrum® zostaje warsztatowi udostępniona wycena Auto-Elements obejmująca wszystkie kategorie jakości [O-Q-P] w cenach hurtowych, wraz z terminem ewentualnej dostawy,
  • warsztat może zarówno dokonać od razu zamówienia wybranych części z wyceny, jak i ponownie przeglądać wycenę lub dokonywać zamówień w terminie późniejszym, ponieważ wszystkie wyceny warsztatu są przechowywane w aplikacji spektrum® na jego koncie.

Aplikacja spektrum® jest wyposażona w intuicyjny interfejs z wersją graficzną i dostępna równolegle w wersji mobilnej oraz desktopowej - więcej szczegółowych informacji o aplikacji spektrum® podano na kolejnej zakładce strony, a poniżej wklejono wygląd ekranu dla pierwszej fazy wskazywania części, tu dla wersji desktopowej:


Narzędzie IT nr 2: multi-cennik on-line

Użycie multi-cennika jest wygodne w sytuacji, gdy warsztat dysponując konkretnymi numerami OE jednego czy kilku elementów, chce dokonać ich szybkiej wyceny, z uwzględnieniem wszystkich dostępnych kategorii jakości [O-Q-P].
Wystarczy wprowadzić (wkleić do okna) numer katalogowy części oryginalnej-serwisowej (np. z kosztorysu Audatex, Eurotax, DAT), aby otrzymać w odpowiedzi:

  • cenę detaliczną dla jakości [O] w ASO,
  • cenę hurtową dla jakości [O] z Auto-Elements wraz z terminem dostawy,
  • ceny hurtowe jakości [Q-P] w Auto-Elements, o ile dana część występuje w jakościach alternatywnych.

W multi-cenniku on-line zawarte są ceny milionów części zamiennych jakości [O-Q-P] do ponad 20 marek aut. Można bezpośrednio po wycenie dokonać zamówienia części on-line w Auto-Elements, natomiast multi-cennik nie przechowuje w pamięci poprzednich wycen warsztatu (zawsze można powtórzyć operację wyceny).

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.